26.06.2018

Ulusal Günlük’te seçim sonrası 2. gün…

Günler öncesinde başlayan sağanak ve dolu uyarılarını dikkate alarak başladık güne. Araçların üzerine karton ve battaniye örtme işlemleri de akşama kalmadan tamamlanmıştı. Bizi halk olarak neden garip buluyorlar diye soruyoruz bir de!.. Adamlar arka camlarında karton asılı ve sadece ön cam kapanmamış şekilde yol aldılar bugün. Hatta Polis araçlarında dahi aynı önlemin alındığına tanık olduk. Günün kazananı otoparkçılar oldu. kapalı otoparklar öylesine yoğundu ki aylık abonmanlığımın olduğu otoparka dahi giremedim. karşılıklı park edilen ve ancak 2 aracın geçebildiği koridora sahip olan alan’da 2. sırayı yapmışlardı. Tüm parkı araçlarla doldurmuşlar ve içeri giren çıkamıyor!.. Bugünün en önemli olayı kesinlikle araç giydirmeleri ve yılan hikayesine dönüşen otopark kavgaları olarak kayıtlara geçti.

Bunun yanında Bakırköy Metrobüs durağının hemen yanında bir Hastahane var. Önünden geçerken tazminatsız işten çıkarmalar yaptığını öğrendim. Pek büyük sayılmayacak bir pankartın üzerinde; “Tazminatsız işten çıkarıldım” yazıyordu. Günün ilk buruk haberini de bu noktada gördüğüm pankart’tan öğrenmiş oldum. Sonrasında dolar kurunun 4.68 seviyelerinde olduğunu duydum radyodan. Birbiri ardına sıralanmış gibi, önce soğan, sonra patates ve sonra yine soğan haberlerini işittim. Sahi, soğan 50 Kuruştan nasıl oldu da 6 TL’ye çıktı inanın anlaması güç. Hatta bir ara Nihat Sırdar, gazete haberini okudu. hep beraber sabah jimnastiği niyetine matematik problemi çözmeye başladık. Yüzde binler seviyesinde mi arttı yoksa yüzde yüzler seviyesinde mi!.. Alzheime’dan bizleri korumak için yapıyor bunu, farkındayım!

Artık seçim konusunu kapatalım istiyorum fakat her gün farklı bir tat… kapatamıyorum. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan ve Bakanları topladı. CNN Türk’ün haberine göre; “İstanbul’da Huber Köşkü’nde Başbakan Yıldırım, bazı bakanlar ve bürokratlar ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı yeni dönemin yol haritasını ele aldı. Yeni dönemde bakanlıkların nasıl şekilleneceği, bürokratik yapı ve kurullar ile bunların hayata geçirilmesine ilişkin atılacak adımlar detaylı bir şekilde görüşüldü.”

Yine bugün, CHP binasıın önünde toplanmış partililer olduğu bilgisi düştü ajanslara. Yönetimde değişiklik taleplerinin olduğunu yinelediler. Hem de 25. Caz Festival’inin başladığı gün yaptılar bunu. Ne ayıp!.. Beyoğlu’nda bulunan İl Başkanlığının önünde yönetimi istifaya çağırarak, İnce’nin önderliğinde yola devam etmek istediklerini dile getirdiler. MHP ise Aydın’da AKP’nin 4. vekili çıkarması sonrası itirazlarda bulundu ve Bahçeli tarafından Aydın’a Avukat gönderildi , haberine yer verdi Aydın Denge Gazetesi. Ve konu ulusal basında da önemliler listesindeydi.

Unutmadan, elim hiç gitmiyor ancak İstanbul Ataşehir’de Halk Otobüsü’nde taciz kavgası çıktı ve Dalaman’da da bir “İnsanoğlu İnsanın”14 yaşındaki bir çocuğu taciz ettiği iddiasıyla tutuklandığını öğrendik. 4 yıldır süregelen bir taciz vakasıymış bu üstelik!.. Yani Baylar, seçim sonrasında herhangi bir değişiklik yok. Tacizler ve kavgalar hız kesmeden gündemde kalmayı garantiliyor gibi. Acil önlemler ve sert yaptırımlar alınmalı. Bu taciz haberleri mide bulandırıcı!..

 

26.06.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön