28.06.2018

  • Ulusal Günlük’te 5. gün.

Oda TV’nin haberini okudum ilk. Oldugu gibi paylaşıyorum sizinle. “MHP Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı yaptığı açıklamada, “MHP, TBMM Başkanlığı seçiminde kendi adayını göstermeyecek, AK Parti’nin adayını destekleyecek” dedi.” Bu haber bana, yeni meclis donemindeki ilk günlerin geçmiş deneyimlerimizi aratmayacağını hissettirdi. Çoğunluk kararları, kesin metinler icerir. Dili sibridir. Ve bu çoğunluğun verdiği karara da saygı duymak dışında pek bir tavır sergilemene de izin verilmez. Bu uygulamayı yadsımıyorum. Haklılar. Farklı ses, farklı yorum ve farkli bir disunsel metod istemiyorlar. Varım ben diyorsan, biz diyebilmeyi ve bizim aldığımız, alacağımız kararlara da saygı duymayı hatta bizzat içinde yer almayı seçmen gerek, diyorlar.

Her zümrenin bir geleneğinin olduğu ve buna bağlılığın da esas olarak alındığı su götürmez bir gerçek!.. Hep beraber ellerini kaldırıyorlar diye kızıyorlar iktidara… Buna katılmıyorum. Demirel’in de Denizlerin idamları oylanırken göz teması kurarak vekilleri kontrol ettiği unutulmamalıdır. Eleştirmek ayrı, suçlamak ayrı birer eylemdir Baylar!..  “Hep beraber el kaldırıyorlar, bu adamların fikirleri yok” demek doğru olmadığı gibi, erdemli bir irdeleme de sayılmaz.  Sürekli “çift başlılık olmamalı, bunu bitireceğiz” diyen bir yapıdan, teyit görüşü alınması beklenemez. MHP de yeni dönemde, bir önceki konsepti devam ettirecek diye anlıyorum bu haberden.

Bugün, bir de bundan sonra şehit cenazelerine CHP’li il başkanlarının protokolde bulunmayacağı açıklandı…

Bakın, seçim bitti. Bugün seçimden sonraki 4. gün!.. Ve deniyor ki, bundan sonra CHP’li olan il başkanları protokole alınmayacak şehit cenazelerinde! Bugün, Ulusal Günlük’te unutmamamız gereken, hafıza ağacına meksikada seçimlere hazırlanan 24 yaşında bir kadın adayın propagandası için kullandığı güzel fotoğrafları eklendi. Radyolarımızda bu konu önem derecesi ile sıralanarak yer aldı. Apolitiklikle ilişkilendirildi kadının güzelliği ve kampanya fotoğrafları!.. Erk zihniyet yine işbaşında!..

28.06.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön