30.06.2018

Ulusal Günlük’te 7. gün.

Koca gün, ulusça aldığımız çocuk kayıp ve ölüm haberleri ile kara bir güne dönüştü. Keyifsiz günü nihayet uğurladık. Komşu, komşunun külüne muhtaçtı hani! Ev alma,  komşu al derdi bilmiş, özlü sözler… Atalar yapmaz bu hatayı!.. 

22 Haziran itibariyle kayıp olan Eylül’ün haberini son dakika olarak verdi Sözcü Gazetesi. Detaylar şöyleydi; “Ankara’nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran’da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın cesedi, Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulundu.  Acı haberi vermekte zorlanan Ankara Valisi Topaca, “Biz onun (Eylül Yağlıkara) canlı şekilde bulunup, onun haberinin verilmesini çok arzu ederdik. Ama maalesef şu anki yapılan tespitler, bu yavrumuzun katledildiği yönündedir.” dedi”

Şimdi, hem sosyal medyada hem de ulusal basında yer alan diğer haberlere göre katil zanlısı, ilk günden aramalara da katılan kapı komşusu idi!.. Hani şu, bebek yada çocuklarımızı kısa yada aradaki güven duygusu sebebiyle uzun süreli bakım için bıraktığımız türden komşulardan… Ayrıca bu insan müsvettesinin de çocukları varmış! Korkunç! Yıllar geçiyor, büyüyorsunuz. Katil bir babanın çocukları olarak… Ve genelde de dışlanarak!.. Eylül’ün acısı da ailesinin yüreğinde büyüyecek!.. İki aile de yandı! İki ailenin bireyleri de acı ve şok içinde… Eylül’ü hadi geri getir, getirebilirsen! Madem yerine koyamıyorsun neden yok ediyorsun? Nasıl kıydın 8 yaşındaki bu yavruya? Basında konusu oldu. Konuşmuyormuş katil komşu… Konuşmuyor ve düşünüyormuş!.. İşkenceye ve idama karşıyım. Ancak bu şeref ve haysiyet yoksunu şahsa, en ağır cezanın verilmesini istiyorum. TCK’da yer alan en ağır ve ceza süresi içerisinde hafifletici unsurları barındırmayan ceza hangisi ise onu kessinler bu şerefsize!..

Haziran ayının son gününde katledilen bir canın haberi ile iliklerimize kadar ürperdik… Eylül’ün acısını yüreğinde hissetmemiş bir ebeveyn olabileceğini sanmıyorum!.. Lütfen daha çok koruyalım çocuklarımızı ve daha dikkatli olalım çevremize karşı!

30.06.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön