Covid-19 (KORONA)

Tehlikeden uzak durmak adına evlerimizde kalmamız gerekiyor! Tedbirli olduğumuz sürece muhtemel yaşayacağımız sıkıntıları da azaltmış olacağız. İhtimalleri küçültmek yerinde olur. Ramak kala durumu zaten hep var! Var olacak! Çöp atmaya çıkmak dahi risk içerir. Birine bir metreden daha az yaklaşmakla aynı şey de değildir tabi! 

Corana günlerinde evde bol bol Google araması yapıyorum. Kendime online hobiler bulmanın yanında yeni pazaryeri araştırmaları da yapıyorum. 1 lt kolanya alacağım diye 150 TL talep edilmesine deliriyorum örneğin! Daha bir ay önce Eczanelerde litresi 27 TL olan dezenfektanın 90 TL’den başlayan listesi deli ediyor beni! Bu süreç bana şunu öğretti; salgın her an çıkabilir ve bu hayatımızda yer eden tüm kazanımlarımızı alt üst edebilir. Bu nedenle tedbirli olmak lazım. Piyasa koşulları düzeldiğinde son kullanma tarihlerini dikkate aldığımız deprem çantası gibi acil durum paketi yapacağım. 0,50 TL’lik bir maskeyi 10 TL’ye almak iş değil! Toplum olarak oldukça duyarlı ve yardımseveriz!

Bu günlerde şu fahiş fiyat konusundan sıyrılıp alışveriş deneyimimi en iyi seviyeye çıkartmak için araştırma yaptım. Halen daha yapıyorum. Trendyol, N11 vs pazaryerleri işlerini iyi yapıyor. Aras Kargo’yu da beğendim. Teslim etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

https://gecemavi.com sitesinden alışveriş yaptım. 1 gün sonra teslim edildi. Covid-19 salgını nedeniyle olağanüstü bir hal durumunda dahi Aras Kargo ile çok iyi organize olmuşlar, sağlam ve güvenilir tedarikçiler ile çalışıyorlar. Kendilerine gayretleri ve süreç yönetimleri için teşekkür ederim. 

Yine https://www.masalsec.com bu site 36.800 adet çocuk kitabı ile tam bir çocuk kütüphanesi tam bir kılavuz! İstediğiniz kitaplar için iletişime geçiyorsunuz, temin edip gönderiyorlar. Tedarikçilerinde yoksa ve kendileri temin edemiyorsa nereden alabileceğinizi iletiyorlar. “Burada amaç sadece para kazanmak değil, çocuklara bir katkımız olsun yeter” ifadesi ile misyonlarını belirtiyorlar aslında. 

Akıl zeka ve kutu oyunlarını Instagram hesaplarına yüklemeye başlamışlar. Siteye de ekleneceği bilgisini aldım. Bu iki siteden gönül rahatlığıyla alışverişinizi yapabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileğiyle, her gün deneyimlediğim iki siteyi tanıtmaya devam edeceğim.

 

 

Covid-19 (KORONA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön