Ramirez’in çocukları!..

Ramirez’in laneti ilk kurbanı sonrası aldığı hazla daha da artmış ve kadrajına aldığı kadınlardan şansa denk gelenler de bu hazdan maalesef nasibini almıştır! Pişmanlık duymayan bir seri katil Ramirez… İşlediği cinayetlere ise evim dediği Cecil Hotel ev sahipliği yapıyordu! Seneler sonra Ramirez’in yolundan giden bir hayranı, benzer cinayetler işlemeye başladı ve neyse ki yakayı ele vermesi çok uzun sürmedi. Detaylara fazla değinmeden, hızlıca Edirne’ye geçeceğiz ve Ramirez’i neden başlıkta bulduğumuzu da size açıklamış olacağım.

Bir baba düşünün. Kızını lime lime ediyor! Ve bu bazı gazetelerde “dansöz kızını öldürdü” şeklinde haber yapılıyor! Bazı ifadeler okurken göze batmaz. İnsana en ağır darbeyi cümlelerin arasına itina ile yerleştirilmiş bazı kelimeler vurur. Ne demek Dansöz’lüğü vurgulamak? Hafifletici bir sebep aramaya çalışmak fazlasıyla ardniyetli olmayı gerektiriyor. Didem Uslu’nun avukatı Elifsu Dilek Şen; “olayla ilgili Uslu’nun yakınlarının ifadesinin alındığını ve soruşturmanın sürdüğünü söyledi.
Didem Uslu’nun Keşan’da bir gece kulübünde oryantal olarak çalışmasının cinayet haberlerinde konu edilmesinin uygun olmadığını belirten Şen, kadın cinayetlerinde, kadının yaptığı işin hiçbir öneminin bulunmadığına, önemli olanın bir kadının vahşice katledilmesi olduğuna dikkat çekti.
Keşan Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğünde Didem Uslu’nun yakınlarının ifadesinin alındığının altını çizen Elifsu Dilek Şen, Uslu’nun babasının üvey ve kasap olduğu bilgilerinin doğru olmadığını ifade ederek konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.” Bu da demek oluyor ki 20.01.2019’da ilk gelen haberler ile kaleme aldığım “Ramirez’in Çocukları” başlıklı yazımda yer alan kasap baba tanımlamasını kayıtlardan düşürüyor. Yeni iddia, HaberTürk Gazetesinde belirtildiğine göre üvey baba üçgenin de farklılaşıyor. Fakat kızdığımız, insanların aklına ilk bunun gelmesini istemediğimiz şey, meslekle ölümün açıklanabilir kılınmasının rahatlığı, kolaylığı…

Bu yeni bilgi nedeni ile haberin farklı detayları için konu gazeteye bir göz atmamız gerekli oldu. Kadınların önce insan olduğu, yaptıkları iş yada seçtikleri yaşam tarzı nedeni ile bedenlerinde kimsenin hak bulamayacağı, buna cesaret dahi etmemeleri gerektiğini çocuklarımıza öğretmeliyiz. Saygı duymayı, tercihlere saygı duyarak katlanabilmelerini, bir arada yaşamayı… bir arada insan onuruna yakışır davranışlarda bulunmayı, saygı duymayı ve yeniden saygılı olmayı, sağduyulu olmayı öğretmeliyiz.

Haberin detayları için link aşağıdadır.

https//m.haberturk.com/edirne-haberleri/66178975-didem-uslu-cinayetine-iliskin-avukattan-aciklamaavukat-sen-didem-uslunun-yakinlarinin

Ramirez’in çocukları!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön