Seçime Doğru

Yaklaşık iki ay kaldı. Bir pazar sabahı, kahvaltının tadı henüz dağımızdayken sıcak çay fincanlarını bırakıp, yerel yönetimler için seçme hakkımızı kullanacağız.

Yine iki parti öne çıkıyor! Ve yine garip olaylar vermeye başladı haber bültenleri. Twitter her zamanki etkinliğini koruyor. Başarıyla yerine getiriyor görevini. Herkes çatıyor, her önüne gelene ve yine herkes daha çok bilgili olacaklar hakkında… Benim en çok canımı sıkan, gereksiz kavga ve tartışmalar! Bir de sadece 13 parti adayı seçilecek bu seçimlerde. Tanıtılan ve duyurulan adaylardan size en yakın olanı, içinize en çok sineni seçmelisiniz. Ve mutlaka sandığa gitmelisiniz, oyunuzun rengi her ne olursa olsun!..

Benim canımı sıkan bir kaç konu var. Park edilmemesi gereken yerlere park eden araçlar örneğin… Engelli rampalarının önünü kapatan araç sürücüleri… Kaldırımlara araç park eden ve yaya geçişini hiç umursamayan araç sürücüleri… Engelli ve bebekli, çocuklu ailelere yol vermeyen araç sürücüleri… Politikalarında bu konuya henüz tam olarak eğilmedi adaylar. Engelsiz ve stressiz yaşamın yöntemini bulacak bir aday beklentisi içindeyim. Bol bol yeşil alan yapabilecek, nefes almamıza öncü olacak ve toplu taşıma araçlarının hantallığını bertaraf edecek bir aday peşindeyim…

Varsa öncelikli işleri arasına bu konuları alan bir aday, tercih için bir adım önde olur. Henüz açıklamaları ve yapılacaklar listelerini incelemedim. “Ali güncelle kendini, bak şunları söyledi,” dediğiniz biri olursa lütfen yorum olarak belirtin. Gözden kaçmasını istemem. İvedi inceleyip vereyim rey’imi ona!..

Seçime Doğru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön